Nieuwe graanschuur

Wij verwerken steeds meer oude granen die in de directe omgeving van De Kerkhovense Molen zijn verbouwd. Oude Brabantse graanrassen die weer in ere hersteld zijn. Een gezond product wat nog origineel is, dus niet gemanipuleerd. Afkomstig van eigen projecten in Kaatsheuvel en bij kasteel Nemerlaer in Haaren, maar ook in opdracht van en geteeld door de Heerboeren uit Boxtel.Deze granen moeten, nadat ze geoogst zijn, worden geschoond voordat we ze kunnen gaan malen.

Enige tijd geleden hebben we daarvoor een oude schoningsmachine aangekocht. Die machine hebben onze vrijwilligers gereviseerd en weer aan de praat gekregen. In onze nieuwe graanschuur kan die machine het graan gaan schonen en kunnen we tevens onze voorraad granen/onze oogst opslaan. Daarna wordt het meel in onze winkel of aan bakkers verkocht om er een eerlijk, gezond en lekker brood van te bakken. Gezond eten van De Kerkhovense Molen en van het Brabantse land.

Leave a comment

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.